Blog

2020/10/09

Szent Miklós Nagykilenced

Szent Miklós Nagykilenced

Október 8-tól kezdődően minden csütörtökön (Október 8,15,22,29; November 5,12,19,26; December 3) Ft. Dr. Román János, a Szatmári Egyházmegyei Caritas Szervezet vezérigazgatója tart szentbeszéd-sorozatot. Minden csütörtökön a templomi szertartások programja a következőképpen alakul: 8 órától utrenye, 9 órától akathisztosz Szent Miklós tiszteletére, Rózsafüzér az egyházközségért, majd 10 órától Szent Liturgia és elmélkedés. A kilencedeken könyörgések is elhangzanak, amelyeket csoportosan vagy egyénileg is előre be lehet jelenteni a parókián. A teljes időszak alatt gyónási lehetőséget is biztosítunk, így a karácsonyi böjtbe lépve, mindenki időben elvégezheti szentgyónását. Az elmúlt évekhez hasonlóan, az Árpádházi Szent Piroska Nőszövetség, a nagykilenced alkalmain megáldott, Szent Miklós kenyeret oszt szét a jelenlévőknek.

IDŐPONTOK

Október 8.

Október 15.

Október 22.

Október 29.

November 5,

November 12.

November 19.

November 26.

December 3.

A templomi szertartások programja:

8:00 Utrenye

9:00 Akathisztosz Szent Miklós tiszteletére, rózsafüzér az egyházközségért

10:00 Szent Liturgia

– miroválás, Szent Miklós kenyere

Gyónási lehetőség az egész nagykilenced ideje alatt!

Plakát:

letölthető itt:

2020 szent miklos nagykilenced plakat

Uncategorized
About nicolaoswp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *